Dieta s omezením zbytků

Dieta s omezením zbytků

By Comments: 0

Dieta s omezením zbytků se podává u chronických onemocnění střev např. u Crohnovy choroby nebo ulcerózní kolitidě. Při střevním kataru ve fázi ústupu průjmů, u onemocnění tlustého střeva.

Tato dieta je po energetické stránce plnohodnotná. Má lehce snížený obsah tuků převážně přepalovaných.  Dále má snížený obsah nestravitelných látek, které jsou převážně rostlinné povahy – snížené množství vlákniny = snížení dráždění střeva. Je vhodné omezit koření. Většina pacientů se střevními onemocněními špatně toleruje mléko, proto je vhodné nepodávat mléko jako samostatný nápoj.

Vzhledem k tomu, že u této diety výrazně omezujeme ovoce a zeleninu dochází k deficitu vitaminu C, a proto jej doplňujeme medikamentózně.

Stravu podáváme 5x i více krát denně!

Technologická úprava

Při úpravě potravin vždy dbáme na vyloučení všech nestravitelných látek, zvláště vlákniny, slupek, jadérek apod.

Vhodné je vaření, vaření v páře, dušení, zapékání, gratinování. Maso opékáme nasucho, podléváme vývarem z kostí, ze zeleniny nebo vodou. Pokrmy zahušťujeme na sucho opraženou moukou, zálivkou, lisovanou potravinou, obilovinami, strouhaným pečivem, solamylem. Máslo nebo olej přidáváme do hotových pokrmů. Pokrmy upravujeme do měkka a bez tuhých kůrek.

Výběr potravin:

 Masa: libová, odležená, bez viditelného tuku

Druhy masa – hovězí zadní, vepřová kýta, telecí, králík, kuře (bez kůže) , krůtí prsa, netučná slepice, holoubě, jehněčí, hovězí svíčková, roštěná, vepřová kotleta a panenka, srnčí kýta, klokaní maso, kapr do 3 kg, pstruh, štika, cejn, okoun, pangasius, treska, tuňák ve vlastní šťávě, losos bez kůže

 Uzeniny –  je vhodná nejkvalitnější šunka, drůbeží šunka, drůbeží salám, drůbeží párky.

 Vnitřnosti – játra

Mléko a mléčné výrobky: mléko kravské, sladké mléko jako samostatný nápoj nepodáváme. Zakysané mléčné výrobky přírodní – kefír, kyška, podmáslí, kefír, jogurt bílý nebo s příchutí povoleného ovoce do 3% tuku. Tvaroh měkký i tvrdý, k tepelné úpravě i za studena – na sladko i na slano, na strouhání.

Vejce: používáme v lehce stravitelné forměztracená vejce, omelety na páře, naměkko, natvrdo – pouze strouhaná do pomazánek. Bílek je možné konzumovat ve větším množství.

Tuky: výběr je omezen. Používáme máslo a vhodné jsou i jednodruhové oleje – sezamový, olivový, slunečnicový, řepkový, lněný

Sladidla: cukr, med, glukopur, stévie, nepřeslazujeme (kvašení cukrů) = zhoršení průjmů

 Obiloviny: bílá pšeničná mouka, krupice, lisované krupky, lisované ovesné vločky, rýže, těstoviny, dětská krupička, nákypy, pudinky, žemlovky, obilninové kaše s ohledem na snížené množství mléka

 Přílohy: z  brambor –  bramborová rýže, bramborová kaše, bramborový knedlík. Rýže. Knedlíky – vídeňský, jemný, krupicový jemný, houskové knedlíčky. Krupicové a jemné noky. Těstoviny.

 Pečivo: netučné druhy pečiva, veka, housky, rohlíky, pletýnky bez posypu, kaiserky natural, bílý toastový chléb, bílý chléb obyčejný, vánočka, mazanec, loupáčky bez máku, v malém množství piškoty, suchary

 Moučníky – podávají se zřídka. Vhodné jsou z těsta piškotového, odpalovaného, křehkého a třeného, piškoty, nákypy, pudinky. Z netučného tvarohu připravujeme krémy, případně s ovocným pyré. Moučníky by neměly být tučné / krémy vždy nastavované /

Kypření – sníh z bílků

Povolené druhy zeleniny – vhodná je zejména mrkev vařená ve formě pyré, mrkvová šťáva, rajčatová šťáva nebo rajský protlak na přípravu pokrmů, dále dušený špenátový protlak, hlávkový salát krájený.

Z malého množství /30-50 g / petržele a celeru jen vývar.

Povolené druhy ovocesyrové se nepodává, kromě zralých jemně strouhaných jablek. Dále jsou vhodné banány. Je možné použít ovocné šťávy a z nich připravené ovocné kysely. Z dokonale měkkých kompotů bez slupek se připravují ovocné pyré. Kompot jablkový, meruňkový, broskvový je nejvhodnější. Při jejich dohotovení je vhodné používat citronovou nebo pomerančovou šťávu.

Koření – vývar z kmínu, hub, bobkový list, majoránka, citronová a pomerančová šťáva. Cibule pouze na vydušení!

Nápoje – čaj slabý černý, slabý zelený čaj, ovocné čaje, čaj šípkový, mátový, heřmánkový, bylinný s protiprůjmovým účinkem, ovocné šťávy a ředěné džusy v poměru 1:1, stolní vody bez CO2, stolní vody

Mléko jako samostatný nápoj nepodáváme.

 Nevhodné druhy potravin:

Maso – tučné, smažené, uzené, nakládané, uzeniny kromě uvedených, husa, kachna, zvěřina, konzervy, sardinky, očka, kaviár.

Tuky – sádlo, slanina, škvarky, lůj, ztužené a přepalované tuky.

Zelenina – všechna mimo vyjmenované druhy.

Luštěniny

Ovoce – všechno mimo vyjmenované druhy.

Moučné výrobky – čerstvé pečivo, pečivo z kynutého těsta, linecké a listové těsto, kynuté knedlíky a moučníky smažené, moučníky s tučnými krémy, chléb.

Nápoje – mléko jako samostatný nápoj, veškeré alkoholické nápoje, zrnková káva, kakao, čokoláda, smetana, šlehačka, minerální vody, které obsahují CO2.

Pikantní kořeněná jídla, hořčice, pálivá paprika, zmrzlina, všechny druhy ostrého koření.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *